Darz Bór Tym co w Kniei i nie tylko Tym!!!
Hodowlą psów zajmuję się od ponad dwudziestu lat.
Psów myśliwskich – rasy Gończy polski – od 2014 R.,
Mieszkam w bliskim sąsiedztwie Warszawy, wszędzie mam daleko i blisko jednocześnie -
Zdecydowałem się na wybór tej rasy po głębokim namyśle. Selekcjonowałem rasy psów na zasadzie lejka i swoich preferencji dotyczących użytkowości. W finale pozostały tylko dwie rasy: Ogar polski i Gończy polski.

O wyborze końcowym zadecydowały przede wszystkim wszechstronność użytkowa rasy, możliwości adaptacyjne do warunków panujących w łowisku, inteligencja rasy, o której wiele czytałem, no i także wielkość miała znaczenie. Pies średniej wielkości, który jest „maszyną” do pracy, a w obejściu domowym jak to określił jeden z moich znajomych Trenerów z Podkarpacia gospodarzem jak mało inny pies!! Nic jego uwadze nie umknie.
Po takim przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw – znalazłem Hodowlę w której zakupiłem pierwszą sukę: Jawę z Krainy Łowów, od kolegi Tomka Marcinkowskiego. Od tego to wszystko się zaczęło!!

Na początku szkolenia GP ze swoim kolegą Menerem - założyłem sobie tzw. „czterolatkę”, w czasie której będę dochodził do etapów wyszkolenia i ułożenia swojej Jawy. Śmiał się z moich planów widząc moje zacięcie „żółtodzioba” i upór w dążeniu do realizacji założonych celów. Po pewnym czasie – moja „czterolatka” diametralnie się zmieniła w o wiele bardziej szerokie plany hodowlano – łowieckie. Kolejnym etapem – kamieniem milowym w mojej pracy z GP było pojawienie się u mnie Hery – ale to jest opowieść już do innej zakładki tej strony, którą kiedyś na pewno opiszę dosyć szczegółowo!!!
Swoją psią pasją zaraziłem całą rodzinę, która pomaga na każdym etapie mojej hodowli. Szczególnie córka „złapała” tego bakcyla – biorąc aktywnie udział i zaangażowanie w konkursach Młodego Prezentera organizowanych w ramach wystaw przez ZKwP.
Mam nadzieję, że WSZYSCY odwiedzający tą stronę znajdą odpowiedź na podstawowe pytania dotyczące tej rasy i jej użytkowości. Chętnie służę pomocą osobą, które mają chęć o cokolwiek zapytać – w miarę swoich możliwości i posiadanej wiedz – w jej zakresie postaram się pomóc!!


DARZ BÓR !!!